Львов
Выбрать другой регион:
Всего объявлений 589  сегодня 1
на проверке у администратора 0
Каталог
Реклама
Разместить объявление
Новые автомобили
Частные объявления
Автосалоны
Автомагазины
Автосервисы
Акции
Мы в социальных сетях
Наши друзья
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Интернет магазин настольных игр - покупать просто и интересно
Автопоиск Украины
avtotorg.com.ua - Авторинок Львова
Запчастини до грузових іномарок, прицепів та полуприцепів
Бензовози і паливо
tuning.lviv.ua
Новини Львова
Львівський Volkswagen Клуб

Україні загрожує автомобільний хаос

Україні загрожує автомобільний хаос
07.08 | 16:29

Україні загрожує автомобільний хаос

Дедалі більше українців їздять на автомобілях з номерними знаками інших країн. Цьому сприяють лазівки у законодавстві і високі митні збори. Країні загрожує беззаконня на дорогах, попереджають в МВС України. Кількість авто на іноземних іномерах в Україні сягнула, за оцінками експертів, близько 600 тисяч.

"Подивіться на парковки біля супермаркетів", - каже Ярослав, спілкуючись з нами телефоном. Він працює юристом на фірмі, яка продає в Україні автомобілі з литовською реєстрацією або привозить і оформлює такі авто через Литву. "Кожна третя-четверта машина - на литовських номерах. Якби це було небезпечно, їх би стільки не було", - каже Ярослав.

Впевненість в його голосі заспокоює. Перспектива зекономити декілька тисяч євро за розмитнення вживаного автомобіля спокушає. Його фірма бере за оформлення пригнаної з Німеччини машинилише тисячу євро. Це в декілька разів менше, ніж вартість офіційного розмитнення.

Литва - автомобільний офшор

Киянин Ярослав і його компаньйони у Литві зареєстрували фірму, на яку оформлюють автомобілі. Таких фірм в цій країні вже й не злічити. На кожну з них оформлені десятки і сотні автомобілів, які продаються в Україну. Практика ця, вочевидь, стає дедалі популярнішою. Автомобілі везуть насамперед з Німеччини. За останній рік кількість ввезених німецьких авто зросла на чверть, повідомили у литовському реєстраційному відомстві Regitra. Литва перетворилася на найбільший в Східній Європі ринок вживаних авто. Скільки з них фіктивно оформлюються і вивозяться в Україну, литовські органи не знають.

"Покупцям" авто дається доручення і техпаспорт, за 44 євро на півроку робиться литовська страховка. Підписується навіть договір, який має створювати враження, що покупець став власником авто.

"Куплену вами машину наш співробітник приганяє з Литви. Потім разом з вами він їде на білоруський кордон і вже з Білорусі ви заїжджаєте в Україну особисто. При цьому ви вказуєте, що нібито їдете транзитом з Білорусі в Польщу", - пояснює Ярослав.

Автомобілі з литовськими номерами розлітаються, немов гарячі пиріжки. Литва перетворилася на найбільший ринок вживаних автомобілів в Європі.

Україні загрожує автомобільний хаос
 

Штрафи, які можна не платити?

"Покупець" такої машини за законом має впродовж 10 днів знову вивезти її за межі країни. За порушення цього терміну накладається штраф до 8500 гривень. Але винахідливих українських ділків-юристів, таких як Ярослав, це не зупиняє.

"Впродвож цих десяти днів ми відправляємо на митницю листа, що машина потрапила у форс-мажор і з технічних причин не може залишити територію України. Ми продали вже більше ста машин, які їздять в Україні на литовських номерах. Жодному власнику ще не довелося заплатити штраф", - запевняє Ярослав.

Не переймається штрафом і Ольга з Німеччини. Вона кілька місяців тому привезла в Україну своїм батькам автомобіль, який оформила в Литві через українських посередників. За такі послуги Ольга заплатила 900 євро. Нещодавно її батькам прийшов штраф на 8,5 тисяч гривень. Однак платити його батьки Ольги не планують.

"Мої батьки не працюють. Юристи пояснили нам, що в таких випадках можуть хіба що стягувати штраф по 50 гривень на місяць", - каже Ольга.

Тим не менше, незалежні юристи застерігають від купівлі нерозмитнених автомобілів з литовськими чи будь-якими іншими іноземними номерами. Юрист фірми "Василь Кісіль і Партнери" Єгор Свідло у коментарі наголосив, що покупець не стає легальним власником авто.

"Такий автомобіль теоретично може бути у будь-який момент вилучений в особи у зв’язку із, наприклад, розшуком такого автомобіля на території Литовської Республіки, набуттям права власності на такий автомобіль іншою особою-нерезидентом або ліквідацією литовської фірми і скасування державної реєстрації автомобіля у Литовській Республіці", - попереджає юрист.

Тривожний сигнал від суддів

Згідно зі статтею 485 Митного кодексу України, ухилення від сплати митних платежів карається штрафом у 300 відсотків несплаченої суми митних платежів. Досі Державна фіскальна служба України лише в одиничних випадках домоглася застосування цієї санкції. Зокрема, у травні Вищий адміністративний суду України ухвалив рішення щодо стягнення такого штрафу з власника авто на литовських номерах.

"Хоча зазначене рішення суду касаційної інстанції, на відміну від постанови Верховного Суду України, не є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень та не має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції, проте вже можна говорити про відповідний сигнал для всіх осіб, що неправомірно використовують автомобілі на іноземній реєстрації", - каже юрист Єгор Свідло.

Ольгу з німецького Штутгарта це, утім, не зупиняє. Вона хоче привезти в Україну невдовзі ще одну машину. Жінка каже, що чула про судові рішення, але поки що не думає, що її батьків може спіткати саме така доля. Схоже, що так, як Ольга, розмірковують дедалі більше українців. Автомобільні експерти, посилаючись на аналіз статистик Державної фіскальної служби України, говорятьпро близько 600 тисяч автомобілів, які їздять в Україні на литовських, польських та інших номерах. У західній Україні, поблизу кордонів ЄС, таких авто значно більше, ніж в інших регіонах. Там поширена ще й практика регулярного виїзду закордон, що дозволяє формально не порушувати закон.
Загроза беззаконня на дорогах

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що не можуть дати ради з масовим порушенням митних правил водіями на авто з іноземними номерами.

"У нас немає повноважень зупиняти авто для перевірки дотримання митрних процедур і немає доступу до бази даних Державної фіскальної служби. Лише іноземні номери на авто - не підстава зупиняти водіїв", - повідомив DW речник МВС Артем Шевченко.

Речник міністерства звернув увагу на те, що дедалі частіше, за спостереженнями правоохоронців, автомобілі на іноземних номерах використовують для скоєння злочинів. Їх просто кидають після вчинення злочину і знайти, хто був за кермом, вкрай важко.

Це спричиняє і проблеми для дорожнього руху.

"Дуже часто водії на таких авто не дотримуються правил дорожнього руху, демонструють зухвалий стиль водіння, що може спричинити ДТП. У випадку аварії вони можуть просто кинути авто і зникнути з місця пригоди", - критикує Швеченко.

Яскравою ілюстрацією цієї проблеми в червні стала резонансна аварія, внаслідок якої були тяжко травмовані кілька поліцейських і один випадковий водій. Аварія сталася під час погоні кількох автомобілів патрульної поліції за авто з литовськими номерами. Відірвавшись від поліцейських, водій просто кинув авто і досі залишається неідентифікованим.

Україні загрожує автомобільний хаос
 

Уряд ігнорує проблему

У цій ситуації аналітика компанії Auto-Consulting Олега Омельницького обурює бездіяльність влади. "Це популізм і спроба загравати з електоратом. Уряд не хоче йти на конфронтацію, аби навести лад у цій сфері. Влада боїться протестів, тому питання затягується", - констатує експерт.

Омельницький вказує на те, що чим більше автомобілів ввозитиметься без сплати мита, тим менше буде бажаючих його взагалі платити. Тим часом дедалі більше авто фактично виходять з правового поля.

"Якщо так піде далі, то тоді номерні знаки в цій країні втратять сенс, їх можна буде скасувати", - каже експерт Auto-Consulting.

Олег Омельницький не вірить в те, що якісь окремі адміністративні дії державних органів зможуть зупинити "литовську схему". Зрештою, не змінив ситуацію і широко розрекламований президентом Петром Порошенком торік закон, який знизив митні збори для вживаних автомобілів з країн ЄС, які відповідають екологічному стандарту "Євро-5". За даними Auto-Consulting, на підставі цього закону за перше півріччя цього року ввезено близько 22 тисяч автомобілів.

"Якби не було прогавин у законодавстві, які роблять можливим безмитне ввезення, ця цифра була би в два-три рази вища", - переконаний Олег Омельницький.

Альтернатива - знизити мита?

Опитані DW власники "литовських" авто запевняють, що краще заплатили би тисячу євро не незрозумілим посередникам, а в державний бюджет. А ціни на авто за стандартом "Євро-5" і нинішні мита, навіть пільгові, називають зависокими. Користуються "сірими" схемами передовсім ті, у кого на автомобіль є лише декілька тисяч євро. Зазвичай цього вистачає на німецьке авто приблизно десятирічного віку і старше.

Прибічники максимальної лібералізації ввезення авто вказують на досвід Грузії. Там вживану машину з-за кордону можна розмитнити у середньому за 500 євро, без жодних обмежень за віком. З іншого боку, такий підхід аж ніяк не до вподоби екологам через вищий рівень вихлопів у старших авто.
Який би варіант не обрала українська влада - жорсткі обмеження чи повна лібералізація - головне, щоб уряд нарешті навів порядок і пояснив українцям, чого він хоче: захищати власний автопром, захищати довкілля і наповнювати бюджет чи зробити автомобілі максимально доступними для громадян, каже Олег Омельницький. Поки ж, констатує експерт, немає ні стратегії, ні порядку.

Джерело: www.dw.com

Предыдущая | Следующая новость
Комментарии 
Ваше имя:
Введите код:
Текст комментария:
Нет комментариев

Рубрика

Легковые автомобили | Грузовые автомобили | Микроавтобусы | Автобусы | Малотоннажные грузовики | Прицепы для легковых авто | Прицепы и полуприцепы для грузовых автомобилей | Мото | Спецтехника | Сельхозтехника | Водный транспорт | Гаражи | Шины | Диски | Масла | Аккумуляторы | Автохимия | Автофильтры | Автоэлектроника | Аксессуары и тюнинг | Оборудование и инструмент | Детали кузова | Детали двигателя | Стекла и оптика | Ходовая часть | Рулевое управление | Трансмиссия | Тормозная система | Топливная система | Электрооборудование | Автозапчасти

Каталоги

Автосалоны Львов | СТО Львов | Автомагазины Львов | Новости Львов | Акции автосалонов

Регионы
Винница | Днепропетровск | Донецк | Житомир | Запорожье | Ивано-Франковск| Киев | Кировоград | Крым | Львов | Луганск | Луцк | Николаев | Одесса | Полтава | Ровно | Сумы | Тернополь | Ужгород | Харьков | Хмельницкий | Херсон | Чернигов | Черкассы | Черновцы

ВАЗ Lada VAZ Kia (Киа) Ford Львов
 Hyundai Львов Daihatsu Днепроперовск
 Nissan Львов
 Автомобили ГАЗ в ЛьвовеАЗЛК Москвич Acura
ВАЗ KIA Ford Hyundai Daihatsu
 Nissan ГАЗМосквич Acura
                
Opel Skoda Volkswagen BMW Львов Geely Львов Suzuki Львов Dacia ЛьвовSsangYong (Ссанг Йонг) BYD
Opel Skoda Volkswagen BMW  Geely Suzuki DaciaSsangYong BYD
                
ЗАЗ Львов Chevrolet Львов Audi Львов Chery Львов Honda Львов Daewoo Львов Alfa Romeo (Альфа Ромео)Porsche (Порш) Dodge
ЗАЗ  Chevrolet Audi Chery Honda Daewoo Alfa RomeoPorsche Dodge
                
Lexus Львов Toyota Львов Mazda Львов Seat Львов Mercedes-Benz Львов Mitsubishi Львов Subaru (Субару)Land Rover (Ланд Ровер) Rover (Ровер)
Lexus Toyota Mazda Seat Mercedes Mitsubishi SubaruLand Rover Rover
                
Great Wall Citroen
 Peugeot Infiniti
 Renault
 Volvo
 UAZ (УАЗ)Jaguar (Ягуар) Saab (Сааб)
Great Wall Citroen Peugeot Infiniti
 Renault
 Volvo
 УАЗJaguar Saab

Автобазар автопродаж Львiв та Львiвська область - Автобазар Львова и Львовской области

Автопортал UAvto Львiв пропонує бистро придбати або продати авто. Новi та б/в автомобiлi. Автомобiльний сайт Львову допоможе з пошуком необхiдного авто. Можливiсть купити та продати машину.

Автопортал UAvto Львов поможет Вам быстро купить или продать авто. Новые и подержанные б/у автомобили авторынка на любой вкус и цвет. Наш сайт авто базар Львова предлагает поиск по объявлениям продажи б/у подержанных и новых автомобилей в автосалонах. На нашем авторынке Львов Вы можете найти объявления со всех городов Львовской области. Все предложения продажи автомобилей актуальные. Возможность купить авто в Львове и продать автомобиль.

Продажа авто в Львове, Дрогобыче, Червонограде, Трускавце, Броды

Купити авто в Львовi, цiни на новi та бв машини, автопродаж Львiв, продаж автомобiлей.

Купить автомобиль в Львове, цены на новые и б/у машины, авто продажа, продажа авто, авторынок. Подержанные автомобили с пробегом легковые и грузовые автомобили. Продажа автомобилей, мотоциклов и скутеров, автобусы, автозапчасти, прицепы, гаражи, микроавтобусы и спецтехника. Автопродажа Львов - это новости, авто форум и тест драйвы.

Продажа подержанных и новых автомобилей

UAvto Львов - современный автобазар нового формата, зоной покрытия которого является вся Львовская область: Львов, Дрогобыч, Стрый, Червоноград, Трускавец, Броды.  На нашем авто сайте Львова есть возможность купить подержанные и новые автомобили любых производителей и по любой цене. На нашем автомобильном рынке поиск дает возможность подобрать авто под любой бюджет.

© 2007-2020 UAvto
Проект компании UAvto.com.ua
Администрация сайта не несет ответственности
за содержание информации, оставленной пользователями сайта.
Создание сайта
студия веб дизайна
Создание сайта студия веб дизайна de LUXE